تماس با ما

سايتهاي ديگر

سياسي

صوتي

بيانيه

کارگري

صفحه نخست

• شرایط غیراستاندارد کار و بی توجهی دولت و کارفرمایان نسبت به جان کارگران، موجب افزایش حوادث کار منجر به مرگ کارگران شده است. در روزهای اخیر ۹ کارگر قربانی چنین شرایطی شده اند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه ۲۰ مرداد ۱٣۹۱ - ۱۰ اوت ۲۰۱۲تعدادجان باختگان انفجار پتروشیمی بندر امام به ۵ نفر رسید
به گزارش ۱۹ مرداد ایلنا، با مرگ دو نفر دیگر از حادثه دیدگان انفجار خطوط انتقال گاز پتروشیمی بندر امام، آمار کشته شدگان این حادثه به ۵ نفر رسید.
این گزارش حاکیست، سعید غبیشاوی یکی از مصدومین اعزام شده به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان، ساعاتی قبل بعلت شدت صدمات وارده، در این بیمارستان جان داد.
همچنین محمود عبدالله زاده یکی دیگر از مصدومان که در بیمارستان سوانح سوختگی تهران در کما بسر می برد، بامداد امروز فوت کرد، تا شمار کشته شدگان این حادثه غمبار و بزرگ به ۵ نفر برسد.

برق‌گرفتگی، جان یک کارگر ساختمانی را در کرمانشاه گرفت
به گزارش ۱۹مرداد کُردپا، روز گذشته در شهر کرمانشاه یک کارگر ساختمانی به نام "فرهنگ حمیدی" فرزند فیض‌الله دچار برق‌گرفتگی شد و در دم جان سپرد.
بنا بهمین گزارش، فرهنگ حمیدی٣٠ ساله، متأهل و از اهالی روستای "نَسَنار" در شهرستان سروآباد استان کُردستان، در بالابر ساختمان و به علت تماس با برق، جان باخته است.

مرگ ۲ کارگر در شهرک صنعتی میرجاوه سیستان و بلوچستان
به گزارش ۱۷ مرداد پایگاه اطلاع رسانی پلیس، دو نفر در شهرک صنعتی میرجاوه سیستان و بلوچستان بر اثر سقوط در چاه جان خود را از دست دادند.
برابر اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر کشف دو جسد در شهرک صنعتی میرجاوه استان سیستان و بلوچستان بلافاصله ماموران اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی استان جهت بررسی موضوع به محل اتفاق مراجعه کردند.
ماموران در محل با جسد دو نفر زن و مرد برخورد کردند که در داخل چاه سقوط کرده بودند. با بررسی اجساد هیچگونه آثار ضرب و جرحی برروی بدن آنها مشاهده نشد لذا اقدامات خودرا در جهت بررسی چگونگی حادثه آغاز کردند.
بنا براین گزارش‌، ماموران در بررسی های خود به وجود دوربین های مداربسته کارخانه پی برده و با بازبینی فیلم های ثبت شده در دوربین ها به حقیقت ماجرا پی بردند و مشاهده کردند هومن در حال کار با دستگاه به یکباره به داخل چاه سقوط کرده و سمانه نیز که قصد بیرون آوردن او از داخل چاه را داشته به داخل چاه سقوط می کند.
گفتنی است، با توجه به اینکه چاه مورد نظر محل تخلیه گازهای تصفیه خانه ای بوده هر دو بر اثر متصاعد شدن گازهای سمی فوت کردند.

مرگ کارگر سبزواری در پی سقوط تانکر آب
به گزارش ۱۹ مرداد ایلنا، کارگر شرکت احداث راه آهن در سبزوار بر اثر واژگونی تانکر آب به طرز دلخراشی جان خود را از دست داد.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، در پی اعلام مرکز ۱۱۰مبنی بر یک فقره مرگ مشکوک مردی ۲۷ ساله در یک شرکت احداث ریل راه آهن در سبزوار، بلافاصله گروهی از ماموران پاسگاه سلطان آباد این فرماندهی به محل اعزام شدند.
این گزارش حاکی است پس از مراجعه تیم گشت پاسگاه سلطان آباد به محل، تحقیقات و مشاهدات ماموران حکایت از آن داشت که کارگر یک شرکت احداث ریل راه آهن در محدوده روستای «ترخاص» در حالی که روی یک تانکر آب ثابت، مشغول پرکردن تانکر آب بوده، با واژگونی تانکر به علت سنگینی بیش از حد، به زیر تانکر سقوط و به طرز دلخراشی جان خود را از دست داد.