تماس با ما

سايتهاي ديگر

سياسي

صوتي

بيانيه

کارگري

صفحه نخست

 

 

اخبار تکميلي در رابطه با تجمع خانواده کارگران بازداشتي در سنندج

 

طبق خبر دریافتی روزهای 10 و 11 فروردین، خانواده های فعالین کارگری بازداشتی و جمعی از مردم در اعتراض به بازداشت اعضای کمیته ی هماهنگی در مقابل دادگاه انقلاب سنندج حضور پیدا کردند و خواهان آزادی عزیزانشان شدند.

                                                                                                                                    

 

 

 

نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور در محل تجمع و تهدید آنان از تجمع کنندگان خواستند تا به این تجمع پایان داده و آنجا را ترک کنند؛ اما با بی اعتنایی حاضرین رو برو شدند و در نهایت چند نفر از حاضرین به عنوان نماینده با دادستان کل آقای جواهری ملاقات کرده و وی نیز به نماینده ها وعده داد تا پایان تعطیلات که 16 فروردین می باشد تحقیقات در باره پرونده بازداشت شدگان را به اتمام برسانند.

لازم به ذکر است که حاضرین اعلام کردند که اگر در موعد مقرر جوابی قطعی به آنان داده نشود به تجمع خود مقابل دادگاه انقلاب ادامه خواهند داد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

12 فروردین

 

در محکوميت بازداشت فعالين کارگري در بند

جمعي از کارگران خبازي هاي شهر سنندج

 

 

كارگران، مردم آزاده!

همان گونه كه مطلعيد بيش از سه هفته است كه تعدادي از كارگران و فعالين كارگري عضو كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي مستقل كارگري، به اسامي حامد محمودنژاد، علي آزادي، بهزاد فرج الهي، وفا قادري، خالد حسینی و غالب حسيني در بازداشتگاه اداره اطلاعات در سنندج بسر مي برند و ضمن پيگيري خانواده ها و نيز ديگر فعالين كارگري، وضعيت آنها هنوز در بلاتكليفي مي باشد.

اين بازداشت و تهديد فعالين كارگري در شرايطي صورت مي گيرد كه حاميان و حافظان سرمايه با حمله همه جانبه به سفره خالي كارگران، قصد خاموش كردن صداي اعتراض كارگران و پيشروان جنبش كارگري نسبت به بيكار سازي هاي گسترده، فقر، و تورم و گراني افسار گسيخته و... كه روز به روز نيز در حال گسترش مي باشد و بسياري از مردم حتي قادر به تامين نيازهاي اوليه زندگي شان نيستند؛ دارد.

به همين خاطر ما جمعي از كارگران خبازي هاي شهر سنندج و حومه ضمن محكوم كردن ادامه بازداشت فعالين كارگري در سنندج؛ وجود تشكل هاي مستقل را حق بدون چون چراي خود دانسته و فعاليت انساني اين افراد در چنين تشكل هايي كاملا برحق بوده و بار ديگر ضمن حمايت از خواست و مطالبات طبقه كارگر در ايران، خواهان آزادي بي قيد و شرط اين كارگران و ساير كارگران و فعالين كارگري و سياسي مي باشيم.

جمعي از كارگران خبازي هاي شهر سنندج و حومه.

11/1/1392