تماس با ما

سايتهاي ديگر

سياسي

صوتي

بيانيه

کارگري

صفحه نخست

 

به گزارش رسیده بعداز ظهر روز دوشنبه نهم اردیبهشت ماه مراسمی با حضور تعدادی از کارگران و اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری در گرامی داشت روز جهانی کارگر در خارج از شهر نقده برگزار شد.

مراسم ابتدا با پخش سرود انترناسیونال، سرود همبستگی طبقه کارگرشروع شد. سپس حاضرین به یاد جانباختگان راه آزادی و طبقه کارگر یک دقیقه سکوت اختیار کردند. در ادامه یکی از اعضای کمیته هماهنگی طی سخنانی تاریخچه اول ماه مه و مسائل کارگری ایران و جهان را مورد بحث قرار داد. با قرائت مطلبی بنام "رو به آینده" توسط یکی از حاضرین مراسم ادامه پیدا کرد. همچنین طی مقاله ای کار کودکان در کارگاههای آجرپزی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و در پایان یکی از اعضای کمیته هماهنگی به بررسی فقرو فلاکت عمومی و معضلات و مشکلات طبقه کارگر پرداخت و همچنین بحث آزاد قسمت دیگری از برنامه های گرامی داشت اول ماه مه در نقده بود. پخش شعر و سرود در میان برنامه ها انجام گرفت و مراسم با پخش شیرینی و در میان شادی و سرورشرکت کنندگان به پایان رسید.


کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

11 اردیبهشت 1392

آزادي بهزاد فرج الهي يکي ديگر از فعالين کارگري دسگير شده

 

بر طبق خبر دریافتی امروز 20 فروردین بهزاد فرج الهی با قرار وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شد و مورد استقبال پر شور کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی قرار گرفت.

کمیته ی هماهنگی ضمن تبریک آزادی بهزاد فرج الهی به خانواده ی این عزیز و کارگران و اعضای کمیته ی هماهنگی، خواهان آزادی فوری و بی قید شرط غالب حسینی و علی آزادی و سایر کارگران و فعالین کارگری و زندانیان سیاسی می باشد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

20 فروردین 1392

                                                                                                        

 

 


حامد محمدي ، خالد حسيني و وفا قادري براي آخرين دفاعيات

در شعبه پنج بازپرسي دادگاه سنندج حاضر شدند.

بر اساس گزارش رسیده، روز سه‌شنبه 20 فروردین حامد محمود نژاد، خالد حسینی و وفا قادری برای آخرین دفاعیات در شعبه 5 بازپرسی دادگاه سنندج حاضر شدند.

اتهام وارده به این 3 عضو کمیته ی هماهنگی، عضویت در کمیته هماهنگی است. فعالین کارگری نام برده ضمن دفاع از مواضع کمیته از عضویت خویش در کمیته ی هماهنگی نیز دفاع کرده و بر قانونی بودن کمیته ی هماهنگی پای فشاری کردند.

کمیته ی هماهنگی ضمن محکوم کردن اتهامات وارده به این فعالین، خواهان رفع هر گونه اتهام از نام بردگان و آزادی فوری و بی قید شرط غالب حسینی و علی آزادی، پدرام نصرالهی و همچنین سایر کارگران و فعالین کارگری دربند و زندانیان سیاسی می باشد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

20 فروردین 1392

آزادي وفا قادري، حامد محمود نژاد و خالد حسيني با قرار پنجا ميليون وثيقه

 

به گزارش رسيده امروز 19 فروردين 3 نفر از اعضاي بازداشتي كميته ي هماهنگي در سنندج در ميان استقبال خانواده ها، فعالين كارگري و اعضاي كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري آزاد شدند

بنا به اين گزارش وفا قادري، حامد محمودنژاد و خالد حسيني با قرار وثيقه 50 ميليون توماني آزاد شدند. همچنين براي بهزاد فرج الهي نيز 50 ميليون تومان وثيقه تعيين شده است كه هنوز كارهاي اداري مربوط به نامبرده انجام نشده است. هنوز از وضعيت غالب حسيني و علي آزادي خبري در دست نيست.

كميته ي هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري ضمن تبريك آزادي وفا قادري، حامد محمودنژاد و خالد حسيني به خانواده هاي اين عزيزان و كارگران، خواهان آزادي فوري و بي قيد و شرط غالب حسيني، علي آزادي و بهزاد فرج الهي و همچنين ديگر كارگران و فعالين و زندانيان سياسي مي باشد.

كميته ي هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري

19 فروردين

 

.

 


 

ادامه تجمع در اعتراض به بازداشت فعالين کارگري در سنندج

طبق خبر دریافتی امروز 18 فروردین بار دیگر در اعتراض به بازداشت اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری جمعی از کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی بنا به در

خواست خانواده بازداشت شدگان برای پیگیری پرونده آنان در مقابل دادگستری استان کردستان در سنندج تجمع نمودند

 

حاضرین با نشستن در مقابل دادگستری خواهان پاسخگویی فوری مسئولین قضایی استان در رابطه با پرونده بازداشت شدگان شدند. در ادامه یکی از مامورین امنیتی حاضر در محل دادگستری وارد جمع حاضرین شده و از آنها خواست تا یکی از اعضای خانواده بازداشت شدگان به عنوان نماینده با دادستان کل آقای جوهری دیدار کند؛ در این دیدار دادستان قول داد پرونده آنها فردا به دادگستری ارجاع داده می شود. بعد از صحبت با دادستان بنا به درخواست خانواده بازداشت شدگان حاضرین با کف زدن محل دادگستری را ترک نموده و اعلام داشتند که فردا نیز همچون روزهای قبل به این محل مراجعه خواهند کرد.

براساس آخرين خبر رسيده، در حدود ساعت 13:30 امروز پرونده 4 نفر از فعالين كارگري دربند به نامهاي بهزاد فرج الهي، حامد محمودنژاد، وفا قادري و خالد حسيني به دادگستري ارجاع داده شد اما هنوز از وضعيت دو فعال كارگري ديگر به نامهاي علي آزادي و غالب حسيني خبري در دست نيست.

لازم به ذکر است که بهزاد فرج الهی، حامد محمودنژاد، علی آزادی ، خالد حسینی و وفا قادری مدت یک ماه و دو روز است که در بازداشت به سر می برند، مچنین غالب حسینی یکی دیگر از اعضای کمیته هماهنگی 20 رو است که در بازداشت اداره اطلاعات به سر می برد.

كميته ي هماهنگي ضمن محكوم كردن تداوم بازداشت 6 فعال كارگري عضو كميته ي هماهنگي، خواهان آزادي فوري و بي قيد شرط اين فعالين و همچنين آزادي فعالين كارگري و زندانيان سياسي مي باشد.

كميته ي هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري

18

.

 


 

 

تداوم اعتراز به ادامه بازداشت فعالین کارگری عضو کمیته هماهمگی

 

بر اساس گزارش دریافتی امروز 17 فروردین خانواده و جمعی دیگر از کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای پیگیری وضعیت پرونده بازداشت شدگان اعضای کمیته هماهنگی مقابل دادگستری شهر سنندج تجمع

نمودند .

در همین راستا تنی چند از اعضای خانواده های بازداشتی توانستند با معاون دادستان و نیز بازپرس پرونده دیدار داشته باشند، در این ملاقات ها به خانواده ها ابلاغ گردید که پرونده آنها هنوز به دادگاه نیامده است و جواب قانع کننده ای در رابطه با وضعیت پرونده فعالين بازداشتي به خانواده ها داده نشد.

لازم به ذکر است که خانواده هاي فعالين بازداشتي اعلام کرده اند فردا 18 فروردین بار دیگر برای پیگیری وضعیت پرونده عزیزان شان به دادگستری مراجعه مي كنند

.

كميته ي هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري

17 فروردين 1392

 

 

Description: http://www.komitteyehamahangi.com/images/stories/8111.jpgDescription: http://www.komitteyehamahangi.com/images/stories/8112.jpgDescription: http://www.komitteyehamahangi.com/images/stories/8113.jpg

 

 

.

 

 

 

 

ما کارگران نیشکر هفت تپه دستگیری فعالین کارگرى را محکوم می کنیم

سندیکای کارگران هفت تپه
April 03, 2013

کارگران و انسان های آزادیخواه!
همانطور که مطلع هستید بیش از 20 روز است که تعدادی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به نام های غالب حسینی، خالد حسینی، بهزاد فرج الهی، وفا قادری،علی آزادی و حامد محمود نژاد دستگیر شده اند و با وجود پیگیری های خانواده ها و دوستان بازداشت شدگان همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.

دستگیری ها، ارعاب و تهدید فعالین در حالی صورت می گیرد که فریبرز رئیس دانا، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، پدرام نصرالهی، رسول بداغی، عبدالرضا قنبری و بسیاری دیگر از فعالین کارگری و سیاسی در بدترین شرایط همچنان در زندان هستند.
فعالین کارگری در شرایطی بازداشت و محاکمه می شوند که اقشار تهی دست جامعه به لحاظ نازل بودن سطح معیشت و دستمزد و سطح بالای بیکاری در شرایط بسیار اسفباری به سر می برند. بدیهی است در چنین وضعیتی کارگران و فعالین کارگری برای تحقق خواسته ها و مطالبات خود راهی جز مبارزه برای ایجاد تشکل های مستقل کارگری ندارند و این اعمال سرکوبگرانه نمی تواند موجب توقف تلاش ها و مبارزات فعالین کارگری شود.
ما کارگران نیشکر هفت تپه دستگیری این فعالین را محکوم می کنیم و خواستار آزادی بی قید و شرط همۀ کارگران و فعالین کارگری در بند می باشیم.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
14/1/1392


اخبار تکميلي در رابطه با تجمع خانواده کارگران بازداشتي در سنندج

 

طبق خبر دریافتی روزهای 10 و 11 فروردین، خانواده های فعالین کارگری بازداشتی و جمعی از مردم در اعتراض به بازداشت اعضای کمیته ی هماهنگی در مقابل دادگاه انقلاب سنندج حضور پیدا کردند و خواهان آزادی عزیزانشان شدند.

                                                                                                                                    

 

 

 

نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور در محل تجمع و تهدید آنان از تجمع کنندگان خواستند تا به این تجمع پایان داده و آنجا را ترک کنند؛ اما با بی اعتنایی حاضرین رو برو شدند و در نهایت چند نفر از حاضرین به عنوان نماینده با دادستان کل آقای جواهری ملاقات کرده و وی نیز به نماینده ها وعده داد تا پایان تعطیلات که 16 فروردین می باشد تحقیقات در باره پرونده بازداشت شدگان را به اتمام برسانند.

لازم به ذکر است که حاضرین اعلام کردند که اگر در موعد مقرر جوابی قطعی به آنان داده نشود به تجمع خود مقابل دادگاه انقلاب ادامه خواهند داد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

12 فروردین

 

در محکوميت بازداشت فعالين کارگري در بند

جمعي از کارگران خبازي هاي شهر سنندج

 

 

كارگران، مردم آزاده!

همان گونه كه مطلعيد بيش از سه هفته است كه تعدادي از كارگران و فعالين كارگري عضو كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي مستقل كارگري، به اسامي حامد محمودنژاد، علي آزادي، بهزاد فرج الهي، وفا قادري، خالد حسینی و غالب حسيني در بازداشتگاه اداره اطلاعات در سنندج بسر مي برند و ضمن پيگيري خانواده ها و نيز ديگر فعالين كارگري، وضعيت آنها هنوز در بلاتكليفي مي باشد.

اين بازداشت و تهديد فعالين كارگري در شرايطي صورت مي گيرد كه حاميان و حافظان سرمايه با حمله همه جانبه به سفره خالي كارگران، قصد خاموش كردن صداي اعتراض كارگران و پيشروان جنبش كارگري نسبت به بيكار سازي هاي گسترده، فقر، و تورم و گراني افسار گسيخته و... كه روز به روز نيز در حال گسترش مي باشد و بسياري از مردم حتي قادر به تامين نيازهاي اوليه زندگي شان نيستند؛ دارد.

به همين خاطر ما جمعي از كارگران خبازي هاي شهر سنندج و حومه ضمن محكوم كردن ادامه بازداشت فعالين كارگري در سنندج؛ وجود تشكل هاي مستقل را حق بدون چون چراي خود دانسته و فعاليت انساني اين افراد در چنين تشكل هايي كاملا برحق بوده و بار ديگر ضمن حمايت از خواست و مطالبات طبقه كارگر در ايران، خواهان آزادي بي قيد و شرط اين كارگران و ساير كارگران و فعالين كارگري و سياسي مي باشيم.

جمعي از كارگران خبازي هاي شهر سنندج و حومه.

11/1/1392