تماس با ما

سايتهاي ديگر

سياسي

صوتي

بيانيه

کارگري

صفحه نخست

 

تداوم اعتراز به ادامه بازداشت فعالین کارگری عضو کمیته هماهمگی

 

بر اساس گزارش دریافتی امروز 17 فروردین خانواده و جمعی دیگر از کارگران و فعالین کارگری و اعضای کمیته هماهنگی برای پیگیری وضعیت پرونده بازداشت شدگان اعضای کمیته هماهنگی مقابل دادگستری شهر سنندج تجمع

نمودند .

در همین راستا تنی چند از اعضای خانواده های بازداشتی توانستند با معاون دادستان و نیز بازپرس پرونده دیدار داشته باشند، در این ملاقات ها به خانواده ها ابلاغ گردید که پرونده آنها هنوز به دادگاه نیامده است و جواب قانع کننده ای در رابطه با وضعیت پرونده فعالين بازداشتي به خانواده ها داده نشد.

لازم به ذکر است که خانواده هاي فعالين بازداشتي اعلام کرده اند فردا 18 فروردین بار دیگر برای پیگیری وضعیت پرونده عزیزان شان به دادگستری مراجعه مي كنند

.

كميته ي هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي كارگري

17 فروردين 1392

 

 

Description: http://www.komitteyehamahangi.com/images/stories/8111.jpgDescription: http://www.komitteyehamahangi.com/images/stories/8112.jpgDescription: http://www.komitteyehamahangi.com/images/stories/8113.jpg

 

 

.

 

 

 

 

ما کارگران نیشکر هفت تپه دستگیری فعالین کارگرى را محکوم می کنیم

سندیکای کارگران هفت تپه
April 03, 2013

کارگران و انسان های آزادیخواه!
همانطور که مطلع هستید بیش از 20 روز است که تعدادی از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری به نام های غالب حسینی، خالد حسینی، بهزاد فرج الهی، وفا قادری،علی آزادی و حامد محمود نژاد دستگیر شده اند و با وجود پیگیری های خانواده ها و دوستان بازداشت شدگان همچنان در بلاتکلیفی به سر می برند.

دستگیری ها، ارعاب و تهدید فعالین در حالی صورت می گیرد که فریبرز رئیس دانا، محمد جراحی، شاهرخ زمانی، پدرام نصرالهی، رسول بداغی، عبدالرضا قنبری و بسیاری دیگر از فعالین کارگری و سیاسی در بدترین شرایط همچنان در زندان هستند.
فعالین کارگری در شرایطی بازداشت و محاکمه می شوند که اقشار تهی دست جامعه به لحاظ نازل بودن سطح معیشت و دستمزد و سطح بالای بیکاری در شرایط بسیار اسفباری به سر می برند. بدیهی است در چنین وضعیتی کارگران و فعالین کارگری برای تحقق خواسته ها و مطالبات خود راهی جز مبارزه برای ایجاد تشکل های مستقل کارگری ندارند و این اعمال سرکوبگرانه نمی تواند موجب توقف تلاش ها و مبارزات فعالین کارگری شود.
ما کارگران نیشکر هفت تپه دستگیری این فعالین را محکوم می کنیم و خواستار آزادی بی قید و شرط همۀ کارگران و فعالین کارگری در بند می باشیم.
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
14/1/1392


اخبار تکميلي در رابطه با تجمع خانواده کارگران بازداشتي در سنندج

 

طبق خبر دریافتی روزهای 10 و 11 فروردین، خانواده های فعالین کارگری بازداشتی و جمعی از مردم در اعتراض به بازداشت اعضای کمیته ی هماهنگی در مقابل دادگاه انقلاب سنندج حضور پیدا کردند و خواهان آزادی عزیزانشان شدند.

                                                                                                                                    

 

 

 

نیروهای امنیتی و انتظامی با حضور در محل تجمع و تهدید آنان از تجمع کنندگان خواستند تا به این تجمع پایان داده و آنجا را ترک کنند؛ اما با بی اعتنایی حاضرین رو برو شدند و در نهایت چند نفر از حاضرین به عنوان نماینده با دادستان کل آقای جواهری ملاقات کرده و وی نیز به نماینده ها وعده داد تا پایان تعطیلات که 16 فروردین می باشد تحقیقات در باره پرونده بازداشت شدگان را به اتمام برسانند.

لازم به ذکر است که حاضرین اعلام کردند که اگر در موعد مقرر جوابی قطعی به آنان داده نشود به تجمع خود مقابل دادگاه انقلاب ادامه خواهند داد.

کمیته ی هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری

12 فروردین

 

در محکوميت بازداشت فعالين کارگري در بند

جمعي از کارگران خبازي هاي شهر سنندج

 

 

كارگران، مردم آزاده!

همان گونه كه مطلعيد بيش از سه هفته است كه تعدادي از كارگران و فعالين كارگري عضو كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكلهاي مستقل كارگري، به اسامي حامد محمودنژاد، علي آزادي، بهزاد فرج الهي، وفا قادري، خالد حسینی و غالب حسيني در بازداشتگاه اداره اطلاعات در سنندج بسر مي برند و ضمن پيگيري خانواده ها و نيز ديگر فعالين كارگري، وضعيت آنها هنوز در بلاتكليفي مي باشد.

اين بازداشت و تهديد فعالين كارگري در شرايطي صورت مي گيرد كه حاميان و حافظان سرمايه با حمله همه جانبه به سفره خالي كارگران، قصد خاموش كردن صداي اعتراض كارگران و پيشروان جنبش كارگري نسبت به بيكار سازي هاي گسترده، فقر، و تورم و گراني افسار گسيخته و... كه روز به روز نيز در حال گسترش مي باشد و بسياري از مردم حتي قادر به تامين نيازهاي اوليه زندگي شان نيستند؛ دارد.

به همين خاطر ما جمعي از كارگران خبازي هاي شهر سنندج و حومه ضمن محكوم كردن ادامه بازداشت فعالين كارگري در سنندج؛ وجود تشكل هاي مستقل را حق بدون چون چراي خود دانسته و فعاليت انساني اين افراد در چنين تشكل هايي كاملا برحق بوده و بار ديگر ضمن حمايت از خواست و مطالبات طبقه كارگر در ايران، خواهان آزادي بي قيد و شرط اين كارگران و ساير كارگران و فعالين كارگري و سياسي مي باشيم.

جمعي از كارگران خبازي هاي شهر سنندج و حومه.

11/1/1392